Killustiku müük

Killustik

Killustiku müük koos transpordiga Tallinnas ja Harjumaal.

Meie tootevalikus on jämekillustik, keskmine killustik, peenkillustik ja graniitkillustik. Meilt leiad ka suurima valiku graniit- ja dekoratiivkivisid Eestis – valida on lausa üle 40 erineva värvi ja suuruse vahel!

 

Killustik on kivimist (enamasti paekivist, kruusast või graniidist) purustamise ja sõelumise teel saadud ehitusmaterjal. Killustik on väga laialt kasutatud materjal maailmas, Eestis toodetakse killustikku peamiselt lubjakivist ja koguseliselt mitmeid miljoneid kuupmeetreid aastas. Killustikku kasutatakse suures osas aluspinnasena asfalti tootmisel, kõnniteede, platside ja vundamentide ehitusel ning ehitustöödes näiteks betoonsegude valmistamisel. Killustiku valimisel mängib olulist rolli killustiku fraktsioon ehk killustiku suurus. Suurema fraktsiooniga killustikku kasutatakse kohtades, kus on suurem koormus; väiksemaid fraktsioone aga rohkem kodustes tingimustes, kus puudub oht läbivajumiseks.

 

Jämekillustik

Jämekillustikku toodetakse paekivimist purustamise ja sõelumise teel. Jämekillustiku puhul on tegemist 3-6cm suuruse killustikuga, mida kasutatakse aluskihina teedeehituses, suuremate aukude täiteks ja kõrge läbivajumisohuga kohtades. Eelkõige leiab kasutust aluskihis. Meie tootevalikust leiab 32-64mm fraktsiooniga jämekillustikku.

Keskmine killustik

Keskmine killustik on pisut peenemateralisem killustik kui jämekillustik. Keskmine killustik sobib hästi näiteks vundamendipadja ehitamiseks, vihmavee ärajuhtimiseks ümber maja ja toestavaks täitematerjaliks sillutiste all, parklate ehitusel. Meie tootevalikust leiab 16-32mm fraktsiooniga keskmist killustikku.

Peenkillustik

Peenkillustik sobib kasutamiseks sillutiste aluspinnasena, on oluline koostisosa betooni segamisel ja asfalti tootmisel. Kattematerjalina kasutatakse peenkillustikku erinevate platside või jalgradade rajamisel kui tugevam põhi on juba saavutatud. Meie tootevalikust leiab 4-16mm ja 8-16mm fraktsiooniga peenkillustikku.

Graniitkillustik

Graniitkillustik on väga vastupidav ja esteetiline killustik, mis sobib ideaalselt haljasalade dekoreerimiseks või erinevate kõnniteede ja platside rajamiseks. Graniitkillustik on tubli abiline haljastustöödel, kuna loob püsiva pinnase ning annab haljastusele viimistletud ja esteetilise mulje. Talvistes tingimustes kasutatakse graniitkillustikku ka teedel esineva libeduse tõrjeks. Meie tootevalikust saab graniitkillustikku valida 16 erineva värvi ja suuruse vahel.

Liitu meie uudiskirjaga »