Termokomposter

 

Eesti esimene termokomposter!

Vali oma aeda või rõdule kompostri jaoks sobiv koht- see võiks olla kergesti ligipääsetav, poolvarjus ja tuulevaiksemas kohas. Komposteerimiseks sobivad taimede osad, puu- ja köögiviljajäägid, taimsed toidujäätmed, purustatud munakoored, munarestid, pehme ja niiske paber, kohvipaks, muruhake, peenikesed oksad ning lehed.
Ära kasuta kompostris rohkesti taimekaitsevahendeid sisaldavaid tsitruselisi, arbuusi-ja banaani koori. Kui on soov neid kasutada, siis tükeldada peenemaks ja kasuta mahetoodetud puuvilju.

Vältida tuleks: liha, luid, nahka, piimatooteid ja õliseid toidujääke, lemmikloomade väljaheiteid, mädanenud puuvilju või roosioksi. Viimased sisaldavad edasikantavaid haigusi ning need ei hävine komposteerimisel. Okaspuude okkad või oksad ei sobi samuti oma vaigusisalduse tõttu. Ära kasuta ka grillsütt ning läikepaberit, need sisaldavad kemikaale.

Kompostimisega alustamine: Lisa kompostri põhja jämedamad materjalid nagu oksad või puiduhake, et tagada õhuringlus. Seejärel alusta kihtidena lisamist - vaheldumisi ROHELISED- lämmastikurohked (näiteks köögiviljajäägid, muruhake) ja PRUUNID süsinikurikkad (näiteks kuivad lehed,tükeldatud munarestid, puiduhake) materjalid või bioturvas. Biojäätmeid lisada regulaarselt, laotades need ühtlase kihina laiali ning lisades õhukese kihi kompostiturvast. Jälgida piisava niiskuse olemasolu. Piisavalt niiske kompost on parajalt nätske, millest peos pigistades imbub kergelt vett. Sega komposti umbes kord 3-4 nädala tagant, et tagada õhuringlus ja kiirendada lagunemisprotsessi. Parim komposteerimise temperatuur on 30-45 C. Kompostimine võtab aega. Olenevalt tingimustest võib valmiskomposti saamiseks kuluda mõnest kuust kuni aastani.

TOOTE MÕÕDUD:
Laius – 653 mm
Sügavus- 760 mm
Kõrgus – 1066 mm
Maht 210 liitrit
Kaal 27 kg

Tavahind: 600 eur (koos km-ga)
Soodushind: 510 eur (koos km-ga)

question Ei leidnud soovitud materjali või soovid suuremat kogust? Saada päring »