VISA MASTERCARD Swedbank SEB LHV EVL
KalenderE - R, 09:00 - 18:00
E-postinfo@isekallur.ee
TelefonEraklient: 5661 2331
TelefonÄriklient:  5699 8014
Facebook Instagram LinkedIn Ostukallur
Telli veebis — lihtne nagu 1‑2‑3 !
Palun määrake oma koorma sihtkoht, et saaksime Teile kuvada saadavust, parimat hinda ning täpseid tarnevõimalusi.
KERI TOOTEVALIKUNI
Keri tootevalikuni

Anname nõu. Kuidas saada lihtsate meetoditega ja aega kokku hoides ilus aed?

 

 

  1. Ümbertöötlemine: Kasuta aia kujundamisel ja dekoreerimisel taaskasutatud esemeid. Näiteks võid vanadest puukastidest teha lillepeenraid või kasutada vanu raudesemeid aia dekoratiivesemetena. See lisab aiale unikaalsust ja säästab samal ajal loodusressursse.

  2. Looduslikud barjäärid: Kui soovid aeda piiritleda, siis kaalu elusate ja looduslike hekkide või piirdeaedade loomist. Nende loomisel kasutad vähem ressursse kui traditsiooniliste materjalidega ja annad aiale loomuliku ja maalähedase ilme.

  3. Taaskasutatud vihmavesi: Kogu vihmavesi, mis tuleb sinu katustelt ja vihmaveerennidest, ning kasuta seda taimede kastmiseks. See on tasuta ja keskkonnasõbralik viis taimede niisutamiseks ning aitab säästa vett.

  4. Metsiku aia elemendid: Lisa aeda metsiku aianduse elemendid, näiteks looduslikud kivid ja põõsad, mis meenutavad metsamaastikku. Selline stiil annab aiale orgaanilise ja looduslähedase ilme.

  5. Kiviradade ehitamine: Ehitades kiviradu, saad vähendada aia hooldusvajadust, sest kivirajad ei vaja rohimist ja võimaldavad vett paremini pinnasesse imbuda.

  6. Looduslik kompost: Kogu aia- ja köögijäätmed kompostihunnikusse ning kasuta saadud looduslikku komposti taimede väetamiseks. See on looduslähedane viis taimede toitmiseks ning aitab hoida aia mulda tervislikuna.

  7. Looduslike elupaikade loomine: Ära korista aeda liigselt, vaid jäta mõned alad looduslikuks, kus taimed saavad isekülvi teel kasvada ja kohalikud putukad leida varjupaika. See toetab aia ökosüsteemi mitmekesisust.

  8. Öine õitsemine: Vali mõned taimed, mis õitsevad öösel ja lõhnavad eriti hästi pimedas. See lisab aiale erilist võlu ja võimaldab nautida aia ilu ka öisel ajal.


Aia Planeerimine:

  1. Mõõtmed ja asukoht: Alusta aia planeerimist mõõtmete ja asukoha määramisega. Uuri välja, milline on su aia suurus ja kuju ning millised on päikese liikumise ja tuule suunad erinevatel aastaaegadel. See aitab paigutada taimed õigesse kohta ja luua aia, mis saab optimaalselt päikesevalgust.

  2. Funktsioonid ja alad: Mõtle aia funktsionaalsusele ja sellele, kuidas soovid aeda kasutada. Kaalu erinevate alade loomist, näiteks istumisala, mänguplatsi, köögiviljaaeda või lilletaimede ala. Iga ala jaoks planeeri sobiv paigutus.

  3. Maastikuelemendid: Kaalu erinevaid maastikuelemente, nagu kivid, kivid, tiigid või purskkaevud. Need annavad aiale iseloomu ja lummavad pilku.

  4. Taimede valik: Uuri välja, millised taimed sobivad sinu piirkonna kliimasse ja mulda. Vali erineva õitsemisajaga taimi, et aed oleks aastaringselt ilus ja pidevas muutumises.

  5. Aiapiirded: Kaalu aiapiirdeid, nagu elupuud, hekid või aiavõrgud. Need annavad privaatsust, eraldavad erinevaid aiaosasid ja aitavad kaitsta aeda tuule ja kahjurite eest.

    Need lihtsad meetodid võimaldavad sul luua kauni, mitmekesise ja keskkonnasõbraliku aia, mis pakub rõõmu nii sulle kui ka loodusele. Loomulik ja lihtne lähenemine aiandusele võib anda üllatavalt häid tulemusi!

 

Kui vajad aia ehitamisel abi võta meiega ühendust!
 

Meie müügimeeskond aitab sul arvutada vajalikud kogused ning meie kodulehelt leiad suure valiku erinevaid ehitamiseks vajalikke tooteid alates mullast kuni dekoratiivkivideni.

question Ei leidnud soovitud materjali või soovid suuremat kogust? Saada päring »